Журавлина - це надзвичайна ягода, яка відома своїми корисними властивостями та широким використанням у кулінарії. Але коли мова заходить про вагітність, багатьом майбутнім мамам цікаво, а чи можна вживати цю ягоду на ранніх та пізніх термінах? І які протипоказання вона має для організму? Дізнаймось про це докладніше.

              Зміст:

Журавлина в різних триместрах вагітності

 

Під час особливого періоду очікування малюка🤰, в організмі жінки відбувається багато змін. Тому до свого здоров'я вагітної важливо ставитися з особливим трепетом. Наприклад, варто дізнатися, як журавлина під час вагітності впливає на ваш організм протягом кожного триместру і як правильно її їсти, щоб вона принесла вам користь.

Вплив ягоди на організм у 1 триместрі

 

На ранніх термінах дівчина може почуватися дуже слабко й страждати від токсикозу. У такому разі журавлинний сік може врятувати її від нудоти. Оскільки має легкий кислуватий смак, який допомагає знизити неприємні напади. 

Також у першому триместрі важливо, щоб організм вагітної отримував якомога більше вітамінів, наприклад, таких, як A, B, C і D. А вони у великій кількості містяться в журавлині. Завдяки цьому вони зможуть додати сил майбутній мамі й трохи підбадьорити її.

Журавлина у 2 триместрі: користь та протипоказання

 

У другому триместрі матусі часто замислюються, як захистити себе від хвороб. Журавлина під час вагітності стане справжнім порятунком від застудних захворювань. Річ у тім, що в ній міститься вітамін С, який активізує імунну систему і допомагає їй швидше боротися з хворобами. А якщо у вас при цьому є ще й температура, то ефективним засобом буде журавлинний чай.

Тож якщо ви серйозно захворіли, але не хочете труїти організм пігулками💊, спробуйте пити настої на основі журавлини. Вони неодмінно допоможуть організму впоратися з недугами. 

Ще у 2 триместрі журавлинні настої допоможуть зменшити кількість та розмноження різних видів бактерій. Це пояснюється протимікробною властивістю ягоди. Завдяки цьому вагітна зможе захистити свій організм від різних інфекцій і відчути себе трохи краще.

Журавлина в 3 триместрі: зниження набряків та інші її позитивні властивості

 

У 3 триместрі майбутню маму турбують й інші неприємності зі здоров'ям, наприклад, набряки та проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Тому виникає запитання: чи допомагає журавлина від набряків під час вагітності? Так, адже вона має невелику сечогінну дію. Це позитивно впливає на сечовивідну систему і рятує в разі циститу. 

Але є одна порада👌. Не варто їсти ягоду на ніч, адже тоді вона завадить міцному сну (через сечогінну властивість). Краще вживайте її протягом дня.

Чим ще корисна ягода в третьому триместрі? Журавлина вагітним допомагає налагодити процеси травлення. У цей період матусі часто страждають від закрепів та печії. Однак, якщо їсти журавлинні плоди в сирому вигляді або ж пити на їхній основі напої, то можна зменшити прояв цих симптомів, що позитивно вплине на самопочуття дівчини в період очікування дитини.

Протипоказання до вживання журавлини під час вагітності

    

Деяким жінкам не можна їсти журавлину, адже вона може завдати шкоди їхньому організму. Ось 4 протипоказання до її вживання⛔:

  1. хронічний гастрит, виразка шлунка або дванадцятипалої кишки (ягоди мають занадто високий рівень кислотності);
  2. ентероколіт кишківника;
  3. у ягід є властивість збивати високий тиск, але якщо ви страждаєте від гіпотонії (низького тиску), то вживання журавлини лише погіршить ситуацію;
  4. алергія на ягоди.

Які види журавлини найбільш корисні для вагітних?

 

Журавлина для вагітних має користь у різних видах. Найбільшу кількість корисних властивостей має свіжа ягода. Вона зміцнить імунну систему, а також наситить організм залізом, кальцієм і калієм. Тільки важливо їсти стиглі плоди, як їх вибрати розповімо далі. Сушену журавлину можна додавати в кашу, салат або хлібобулочні вироби.

Якщо вам не дуже подобається кислуватий смак ягоди, спробуйте заморожені плоди. Трохи відтанувши, вони не будуть так сильно кислити, як свіжі. Такі ягідки - чудовий засіб від нудоти та спраги.

Безпечні напої з журавлини під час вагітності
 

Розгляньмо кілька корисних рецептів журавлинних напоїв для вагітних. Наприклад, щоб приготувати компот з ягоди🥤, зробіть наступне:

  • візьміть 1 чашку плодів на 1 літр води;
  • помістіть їх у каструлю та варіть на середньому вогні до закипання;
  • після чого, зменште вогонь і варіть не більше 5 хвилин, щоб зберегти всі корисні вітаміни;
  • потім, дайте йому трохи часу, щоб настоятися;
  • тепер, можете пити цей напій вранці та в обід.

Для приготування морсу👉, візьміть ⅔ склянки ягід і ⅓ склянки цукру. Ретельно все перемішайте та проваріть на невеликому вогні протягом декількох хвилин. Потім дайте морсу час, щоб він міг трохи настоятися, приблизно близько години, після чого можете його вживати.

А як приймати чай на основі журавлини та брусниці? На літр гарячої води візьміть по 1 столовій ложці сушених плодів і помістіть їх у термос, дайте трохи настоятися. Після чого, підсолодіть чай ложечкою меду, а також за бажанням додайте до них м'яту або мелісу. Після цього пийте його на здоров'я.

Як правильно вибрати та зберігати журавлину

 

Щоб ягоди принесли вашому організму багато користі, звертайте увагу на такі моменти🔽:

  • обирайте великі та яскраві плоди, у яких немає плісняви та пошкоджень;
  • віддавайте перевагу найбільш свіжим ягідкам, адже в них найбільше поживних речовин.

А щоб зберегти журавлину на більш тривалий час, заморозьте її. Однак заздалегідь важливо промити ягідки, висушити їх й укласти в спеціальний контейнер. Бо в холодильнику вона зберігається лише кілька тижнів.
    

Отже, за допомогою цієї статті ви дізналися можна чи ні їсти журавлинні плоди і як це правильно робити. Насправді в невеликих кількостях ця ягода стане корисним та смачним доповненням до вашого раціону. Продовжуйте дотримуватися рекомендацій свого лікаря і враховуйте індивідуальні потреби організму. Тоді вживання цієї ягоди принесе вам максимальну користь.