Під час вагітності організм жінки вимагає особливого підходу до вибору харчування. Тому деяких майбутніх мам хвилює питання: а чи можна їсти насіння при вагітності? Чи принесе воно користь для розвитку малюка та чи є якась шкода від його вживання? Відповіді на ці запитання ви дізнаєтеся з нашої статті.

                 Зміст:

Чи можна вагітним насіння?

    

Насіння під час вагітності не тільки безпечне для нашого організму, а й має велику кількість корисних властивостей. У насінні чіа, льону, гарбуза та соняшнику містяться мікроелементи, вітаміни - А, В і Е, а також мінерали - залізо, цинк й магній, які необхідні для підтримки здоров'я дівчини при надії🤰. Ще в них багато білків, жирних кислот та клітковини. Через таку величезну кількість корисних властивостей, не дивно, чому хочеться насолодитися смаком насіння під час очікування дитини.

Роль насіння під час планування вагітності
  

Щоб вагітність пройшла добре, важливо заздалегідь її спланувати. Наприклад, почати вести здоровий спосіб життя та правильно харчуватися. Під час планування дитини корисну роль відіграє й насіння соняшнику. Чому? Ось лише деякі причини👇:

  • вони багаті поживними речовинами - у соняшнику, є багато вітамінів й мінералів. Які відіграють важливу роль у поліпшенні самопочуття та здоров'я майбутньої мами;
  • у насінні є антиоксиданти, такі як селен і вітамін Е - вони необхідні, щоб захистити організм від вільних радикалів.
     

Тож, якщо їсти насіння в помірних кількостях, то воно принесе користь організму вагітної, а також поліпшить її самопочуття. Тільки важливо перед його вживанням проконсультуватися зі своїм лікарем. 

Насіння в першому триместрі вагітності: що потрібно знати

 

У 1 триместрі для організму вагітної необхідна фолієва кислота. Вона допомагає формуватися еритроцитам та доставляє кисень до кожної частини тіла. Саме цей елемент міститься в насінні, яке дуже корисне на ранніх термінах.

Тож, щоб у першому триместрі у вас не було дефіциту фолієвої кислоти та інших важливих вітамінів (А, В і Е), введіть у свій раціон насіння соняшнику🌻. Цей перекус не принесе шкоди вашому організму, а тільки допоможе правильному формуванню організму малюка. 

Тільки не бажано їсти його на ніч, адже продукт має високу калорійність і може призвести до небажаного набору ваги.

Поради щодо вживання насіння у 2 триместрі

 

У другому триместрі також корисно їсти насіння в помірних кількостях (максимум до 100 г на день). У цей період воно наситить ваш організм селеном - потужним антиоксидантом, який надійно захистить вашу ДНК від пошкоджень. Завдяки цьому елементу плід у вашій утробі буде правильно розвиватися. 

Також у другому триместрі насіння сприяє нормальному росту кісток малюка👶, адже в ньому міститься фосфор. До того ж воно позитивно впливає на імунну систему як мами, так і майбутньої дитини.

Насіння в 3 триместрі: можна чи ні?

 

Насіння корисне і на пізніх термінах особливого періоду очікування крихітки. У третьому триместрі лише ¼ склянки цього продукту допоможе поповнити організм вітаміном Е на 82% від денної його норми. Цей вітамін має протизапальні властивості, покращує стан шкіри, а також зміцнює імунітет. 

Також у 3 триместрі деякі вагітні скаржаться на підвищення рівня холестерину в крові. У цьому разі насіння для вагітних може стати порятунком, адже воно містить фітостероли, які знижують рівень цієї речовини. Завдяки цьому нормалізується й тиск вагітної.

Протипоказання та обмеження у вживанні насіння під час вагітності

 

Якщо ви почали їсти насіння і помітили в себе ознаки алергії, то вам протипоказано його вживати. Але щоб переконатися, чи дійсно виною тому насіння, пройдіть обстеження.

Але чому не можна🙅 зовсім його їсти деяким вагітним? Ось основні причини:

  • ожиріння - адже продукт досить калорійний;
  • запалення ШКТ;
  • подагра;
  • серйозні проблеми з печінкою (адже в них міститься багато жиру).

Якщо ж ви не страждаєте на такі проблеми, то не варто відмовляти собі в цьому корисному продукті.

Чи допоможе насіння в разі печії, закрепу, нудоти та набряків?

   

Можна чи ні лускати насіння в разі закрепу? Так, адже в ньому у великій кількості міститься клітковина. Під час потрапляння в організм вона розбухає і м'яко виводить із кишківника шлаки й токсини. 

А чи шкідливе насіння під час токсикозу🤷? Ні, адже воно навпаки допомагає боротися з нудотою і зменшує позиви до блювоти. Чим корисне воно ще? Наприклад, вони рятують у разі печії, а точніше запобігають її появі. 

А щоб продукт допоміг у разі набряків, заваріть із нього чай. На склянку гарячої води візьміть столову ложку несолоного гарбузового насіння, і нехай воно настоїться протягом 30 хвилин. Цей чай пийте по 2-3 склянки на день цілий тиждень й побачите приємний результат.

Види насіння та рекомендації щодо його вживання

 

Тепер розгляньмо різновиди насіння, які можна вживати вагітним, а від яких краще утриматися👇:

  • гарбузове - на день його достатньо буде 20-50 г в не обсмаженому вигляді, їжте його невеликими порціями;
  • насіння соняшнику - чистити його потрібно вручну (не зубами - щоб не пошкодити зубну емаль) і вживати до 30 г на день.

Попри те, що смажене насіння смачніше, сире матиме менше калорій, а також у ньому відсутній холестерин.
 

А якщо говорити про солоне насіння, то його не варто їсти занадто багато, інакше воно спровокує затримку рідини в організмі. 

Народні прикмети про насіння під час вагітності

 

Існують поширені народні прикмети про те, що вживання насіння🌻 під час вагітності може призвести до появи у майбутньої дитини таких ознак, як темний колір шкіри, надмірна слинотеча, підвищена схильність до плачу, а також ускладнення під час пологів. Але пам'ятайте, що це все лише припущення й жодних доведених фактів про це немає.  
  

Підіб'ємо підсумок, якщо вагітній дівчині захотілося насіння, то не варто собі в цьому відмовляти. У помірних кількостях, воно зможе стати корисним перекусом, який наситить організм великою кількістю вітамінів. Важливо лише дотримуватися рекомендацій, про які ми говорили в цій статті.