Кожна вагітна жінка піклується про здоров'я свого майбутнього малюка і тому намагається харчуватися якомога краще. У багатьох майбутніх мам виникає питання, а чи безпечною буде для них меліса під час вагітності🤰? Ця трава має безліч корисних властивостей, які можуть поліпшити здоров'я дівчини та її майбутньої дитини. Давайте докладніше дізнаємося, яку користь має ця рослина та які є протипоказання до її вживання. 

              Зміст:

Меліса під час вагітності?

  

Лимонна м'ята (так ще називають мелісу) має неоціненну користь для організму вагітної. Це пояснюється тим, що вона містить у собі такі вітаміни та мікроелементи:

  • С і В - допомагають боротися з інфекціями;
  • флавоноїди й антиоксиданти - позитивно впливають на імунітет;
  • монотерпени - відіграють роль болезаспокійливих, а також мають антисептичні властивості;
  • фенілпропаноїди - слугують як антидепресанти;
  • саліцилова кислота - має бактерицидну властивість, а також застосовується як жарознижувальний засіб.

Крім того, меліса при вагітності збагачує організм магнієм, селеном, залізом, міддю, марганцем й калієм. Також це відмінне заспокійливе, яке зніме нервову напругу та стресс🤦, що турбують вагітну. Але, як би багато користі не приносила меліса вагітним, якщо неправильно її вживати, вона може нашкодити організму майбутньої мами. Тому перед тим, як включити лимонну м'яту у свій раціон, проконсультуйтеся зі своїм лікарем. 

Меліса в 1 триместрі: корисні властивості та можливі протипоказання

 

Чи можна пити напої з меліси в першому триместрі? Фахівці рекомендують на ранніх термінах вагітності з обережністю вживати трав'яні настої. Але, що стосується лимонної м'яти, то шкідливого впливу на формування малюка👶 в утробі мами поки не виявлено. Навпаки, за допомогою цієї рослини можна допомогти дитині правильно розвиватися, адже в мелісі для вагітних є вітаміни В1 й В2, а також пектини та бета-каротини. 
    
Ще чаї з цієї трави рятують від токсикозу, який у 1 триместрі мучить практично всіх вагітних. Зелений чай з мелісою - це ще й чудовий засіб для стабілізації гормонального фону. А якщо у вас пропав апетит, то настій з листя такої трави допоможе його повернути.


А що якщо в період очікування дитини вас турбують спазми в ділянці живота? Тоді заваріть собі чай із м'яти та меліси, щоб вам стало легше. Адже ці рослини мають болезаспокійливу дію.

Меліса в другому триместрі: користь чи шкода для організму

 

У 2 триместрі жінку зазвичай вже не турбує токсикоз, але вона стає схильною до різних інфекцій. За допомогою лимонної меліси можна зміцнити свій імунітет та захиститися від хвороб. Щоб уберегтися від застудних захворювань, робіть напої з цієї рослини, а також використовуйте її як приправу. 

Також у другому триместрі заварені листочки трави допоможуть поліпшити ваш настрій і відчути прилив сил. Але, щоб у вас вийшов добре настояний чай, дотримуйтесь таких рекомендацій:👇

  • на 200 мл окропу використовуйте 4 столові ложки трави;
  • настоюйте їх близько півгодини;
  • потім протягом дня пийте цей настій. 

Ще, цей чай у спекотний літній час відмінно втамовує спрагу, яка часто буває у вагітних.

Меліса на пізніх термінах вагітності: допомога в разі набряків, закрепів та тиску

Зазвичай у 3 триместрі дівчат турбує набряклість рук та ніг. Щоб позбутися набряків, використовуйте відвар з мелісою, який виведе зайву воду з вашого організму. На пізніх термінах очікування дитини🤰 цей настій допоможе забути про поколювання й печіння в пальцях, які бувають через сильну набряклість. 

А чи допоможе мелісовий чай у разі закрепів? Так, адже він має легку проносну дію та нормалізує роботу кишківника.

Ще одна неоціненна користь, яку має меліса для вагітних у третьому триместрі - це нормалізація тиску. Якщо ви страждаєте на високий тиск і часто нервуєте, лимонна м'ята стане для вас хорошим антидепресантом та заспокоїть вас. Щоб посилити заспокійливий ефект, випийте чай на основі меліси на ніч - це допоможе вам насолодитися міцним сном.

Протипоказання та можлива шкода при вживанні меліси вагітним

 

Мелісовий чай може завдати шкоди організму, якщо пити його занадто часто, наприклад, понад 4 рази на день. Через це у вас може з'явитися головний біль і запаморочення. Але є ще й ситуації, коли напої на основі цієї рослини повністю протипоказані. До них належать:

  • серйозні захворювання нирок;
  • гіпотонія;
  • загострення проблем зі шлунково-кишковим трактом;
  • діарея;
  • алергія на траву.

Рекомендації щодо вживання меліси під час вагітності

    

Тепер хочемо поділитися з вами кількома рецептами на основі лимонної м'яти, які допоможуть впоратися з деякими проблемами:

1. Рецепт від нудоти:

  • на 300 мл перевареної води використовуйте 2 скибочки лимона;
  • додайте по одній столовій ложці м'яти та меліси;
  • почекайте кілька хвилин, щоб чай настоявся, потім випийте.

2. Рецепт для боротьби з токсикозом:

  • на 250 мл окропу візьміть столову ложку сушеної трави плюс 50 г кореня імбиру;
  • коли чай настоїться, додайте в нього мед за смаком.

3. Рецепт для боротьби з безсонням:

  • на склянку окропу використовуйте 2 чайні ложки рослини;
  • варіть його 5 хвилин на водяній бані;
  • потім він має настоятися протягом 2 годин;
  • після того як ви процідите трав'яний відвар, пийте його по півсклянки протягом дня.

Додатково до цих рецептів, можете додавати у відвар улюблені сухофрукти😉.


Давайте підіб'ємо підсумок. Меліса - корисна рослина для жінок в їхній особливий період очікування дитини. У ній є багато важливих для організму мікроелементів та вітамінів. Однак якщо ви хочете вживати цю траву регулярно, то краще узгодьте своє рішення з лікарем. Тоді ви зможете бути повністю спокійні за своє здоров'я та здоров'я майбутнього малюка. Бережіть себе!