Кожна дівчина під час вагітності намагається харчуватися якомога краще, щоб подбати про здоров'я майбутнього малюка. Серед найпоширеніших продуктів у раціоні мам є кефір. Однак, чи приносить кефір вагітним користь чи шкоду? Давайте в цьому розберемося докладніше. А також дізнаємося з цієї статті, які він має протипоказання в період очікування дитини.

             Зміст:

Чи можна вагітним пити кефір?
   

Не тільки можна, а й рекомендовано. Оскільки кефір🥛 є джерелом корисних властивостей, вітамінів та мінералів, які необхідні організму під час вагітності. 

Наприклад, у кисломолочному напої міститься такий вітамін як кальцій. Завдяки йому, кістки малюка будуть правильно розвиватися. Але, крім позитивного впливу на організм дитини, для мами цей продукт корисний тим, що він допомагає зміцнити зуби й волосся, які часто пошкоджуються в період вагітності.

А серед мінералів, у напої містяться цинк, марганець, йод, натрій, фосфор, а також вітаміни групи А, D, В і С, які позитивно впливають на здоров'я вагітної та її майбутнього малюка. 

Ще за допомогою кисломолочного напою можна нормалізувати кислотний баланс організму. Це допомагає позбутися наслідків токсикозу, який мучить практично всіх жінок при надії🤰. А також, якщо регулярно пити невелику кількість кефіру при вагітності, то нормалізується мікрофлора кишківника, вас стане менше нудити, а організм очиститься від шкідливих речовин. Тому не дивно, чому іноді хочеться смачного кефіру в період вагітності, адже він такий корисний для організму.

Кефір у першому триместрі: особливості та переваги вживання

 

На ранніх термінах кефірний напій має такі корисні особливості та переваги:

  • Підтримує вашу імунну систему. У кефірі для вагітних є багато пробіотиків, які захистять ваш організм від шкідливих бактерій й мікробів.
  • Пом'якшує ранкову нудоту. Як же часто жінки в першому триместрі страждають від цього! Регулярно вживаючи кефір🥛, ви зменшите симптоми нудоти. Цей напій - справжній порятунок при токсикозі. 
  • Зволожує і підтримує гідратацію організму, шляхом великого вмісту води в складі. 

А чи допомагає кефір при печії в 1 триместрі? Якщо ви стикаєтеся з цим неприємним явищем, то кисломолочний продукт дійсно може звести до мінімуму такі прояви. Щоб зменшити печію, пийте напій на порожній шлунок протягом кількох днів. 

Кефір у другому триместрі: підтримка організму та запобігання проблемам

 

У 2 триместрі кефірний продукт стане для вас джерелом енергії. Часто спостерігається, що в цей період вагітна починає їсти🍽️ більш калорійну їжу. Це пояснюється браком сил та втомою. У цьому випадку кефір під час вагітності стане незамінним продуктом у вашому раціоні. У ньому міститься молочний жир, який поповнює запаси організму. У підсумку, ви почуватиметеся краще та зможете менше втомлюватися. 

Чим корисний ще кефір? Вживаючи його в другому триместрі, ви не будете набирати зайвої ваги, адже він є ще й дієтичним продуктом. З його допомогою нормалізується робота шлунково-кишкового тракту.

Кефір у третьому триместрі: допомога в разі набряків і закрепів

 

Можна чи ні пити кефірний напій у 3 триместрі? Так, можна🔝. Він є ефективним засобом у разі закрепу на пізніх термінах вагітності. Це легке проносне, яке можна використовувати замість лікарських засобів. 

Яку кількість кефіру рекомендується пити вагітним

 

Добовою нормою є півлітра напою. Якщо ж вагітна страждає на закрепи, то можна пити до 800 мл, але не більше. Хороший час вживання кисломолочних продуктів - вранці або на ніч. 

Рецепт смачного та корисного перекусу

 

Також можна їсти кефір та яблука між прийманням їжі, як перекус. Ось покрокова інструкція як його приготувати:

  1. Для цього використовуйте блендер або тертку, щоб натерти яблука.
  2. А потім збийте їх разом із напоєм протягом 2 хвилин. 
  3. Після чого додайте трохи меду й корицю на смак. Вийде дуже смачно й поживно!

Протипоказання: коли не можна пити кефір вагітним
   

Відмовтеся від цього напою, якщо у вас є алергія на лактозу. Також кисломолочні продукти становлять небезпеку для тих жінок, які страждають на захворювання кишківника. Якщо почати надмірно вживати цей напій, то це призведе до діареї та навіть зневоднення. Тому краще проконсультуйтеся зі спеціалістом👩‍⚕️, щоб не завдати шкоди організму.

А що якщо у вас з'являється печія від кефіру? Тоді, можливо, у вас є гастрит із підвищеною кислотністю. Краще одразу ж звернутися до лікаря - терапевта, щоб він призначив необхідне обстеження. 

Розвантажувальний день на кефірі: так чи ні для вагітних?

 

Часто з метою очищення організму жінки вдаються до розвантажувальних днів. Але це небезпечна практика під час вагітності. У цей час дівчині важливо отримувати достатньо калорій, білків, вітамінів та мінералів. Тільки збалансоване харчування може це забезпечити. 

У кисломолочних продуктах мало жирів, тому їх недостатньо, щоб задовольнити потреби організму вагітної. Краще замініть розвантажувальні дні на різноманітне харчування, до якого входять фрукти, овочі, злакові, білкові та молочні продукти.

 

Очевидно, що кефір для вагітних жінок🤰 приносить багато користі в цей прекрасний період. Цей низькокалорійний напій можна сміливо пити на всіх термінах вагітності, не побоюючись за своє здоров'я. Лише варто знати, кому він протипоказаний і в яких кількостях рекомендовано його пити здоровим матусям.