Вагітність - це особливий період у житті жінки, коли вона відповідальна не тільки за своє здоров'я. Багато уваги вагітні приділяють розвитку та благополуччю свого майбутнього малюка. І ключову роль у цьому відіграє правильне харчування. З цієї статті ви дізнаєтеся, які корисні властивості має гранатовий сік під час вагітності. Також розповімо про обмеження до його вживання. 

            Зміст:

Чи можна гранатовий сік вагітним?

 

Для вагітних дівчат напій із граната приносить велику користь. У ньому міститься величезна кількість поживних речовин. Наприклад, він багатий на вітаміни С і К, калій та фолати. Також у ньому є багато антиоксидантів, які чинять позитивну зміцнювальну дію на організм вагітної🤰. 

Але чому хочеться гранатового соку при вагітності? Річ у тім, що організм дівчини при надії потребує додаткової кількості корисних елементів, які містяться в гранаті. Вони зміцнюють імунну систему, допомагають плоду правильно розвиватися, а ще позитивно👌 впливають на стан шкіри майбутньої мами. Тому не дивно, що дівчата в очікуванні дитини так сильно хочуть порадувати себе соком із граната.

Гранатовий сік на ранніх термінах: користь та можливі ризики

 

У першому триместрі майбутній мамі особливо важко, адже в цей час її може мучити токсикоз й зниження апетиту. Справжнім порятунком може стати натуральний сік із граната. Адже в ньому міститься багато пектинів, які допоможуть впоратися з токсикозом. Тому, якщо вас часто нудить, то спробуйте пити цей кисло-солодкий напій. І він обов'язково принесе вам полегшення.

Ще, науково доведено, що в 1 триместрі, свіжовичавлений гранатовий сік позитивно впливає на травлення та покращує апетит. Тому не відмовляйте собі в задоволенні випити цього соку на ранніх термінах очікування дитини👶.

Гранатовий сік у 2 триместрі: користь для майбутніх мам

 

А можна чи ні пити фреш із граната в другому триместрі? Звичайно, адже це джерело вітамінів для вашої імунної системи. А також він допоможе впоратися з такими симптомами🧐:

  • запамороченнями, які часто бувають у вагітних;
  • втомою та нестачею енергії, за рахунок вітамінів РР;
  • вгамує спрагу;
  • наситить ваш організм, не додавши вам зайвих кілограмів (за рахунок низької калорійності);
  • сприяє нормальному рівню гемоглобіну, завдяки великому вмісту заліза
  • ефективний у разі анемії (залізо, яке в ньому міститься, легко засвоюється в організмі).

Гранатовий сік у 3 триместрі: допомога для здоров'я мами та розвитку дитини

 

На пізніх термінах вагітності мама також стикається з серйозними проблемами зі здоров'ям. Наприклад, у 3 триместрі її мучать набряки й підвищений тиск. Чим корисний гранат у цьому випадку? Гранатовий сік для вагітних має сечогінний ефект, що дає можливість позбутися зайвої рідини з організму, а також нормалізувати тиск.

Ще в третьому триместрі жінки💁 стикаються із закрепами, з якими також допоможе впоратися сік із гранатів. Якщо регулярно його пити, то можна поліпшити стан шлунково-кишкового тракту.

Як правильно пити гранатовий сік вагітним: дозування і рекомендації

 

Щоб напій із граната не завдав шкоди організму, важливо пити його в правильному дозуванні. За тиждень вагітній не можна випивати понад 300 мл. А отже, ви можете вживати фреш 3 рази на тиждень, приблизно по 100 мл. Але як пити його, щоб була користь для організму? Не варто вживати напій на голодний шлунок, адже він має високу концентрацію. 

А скільки можна пити магазинного гранатового соку вагітним🤰? Оскільки він не такий концентрований, то можна випивати в 2 рази більше такого напою. Також пам'ятайте, що соки хорошої якості мають досить високу ціну. З цієї причини не варто купувати дешеві аналоги, адже від них не буде користі. Тому що в таких соках багато консервантів, а ось корисних елементів для вашого організму дуже мало. 

Протипоказання та обмеження: коли варто обережно вживати гранатовий сік під час вагітності

 

Хоча гранат дуже корисний фрукт, у деяких випадках він може нашкодити нашому організму. Наприклад, його не можна їсти і пити з нього фреші, якщо є такі 7 протипоказань:    

  1. геморой у загостреній стадії;
  2. синдром подразненого кишечника;
  3. виразка;
  4. кишкові інфекції;
  5. занадто тонка зубна емаль;
  6. гіпертонія (загострена стадія);
  7. алергія на фрукт.

Гранатовий сік та алергія: застереження та симптоми

   

Як зрозуміти, що у вас алергія? Зазвичай вона супроводжується почервонінням шкіри, нудотою, блювотою, а іноді задишкою. Якщо ви помітили в себе ці симптоми, то доведеться повністю виключити з раціону улюблені ласощі. Також у такій ситуації будьте уважні🚫, коли обираєте засоби особистої гігієни, адже в деяких із них є екстракт граната. 


Тепер ви точно знаєте, чи корисний напій із граната для дівчат у чарівний період вагітності. Застосовуючи поради з цієї статті, у вас вийде вживати цей продукт так, щоб він приносив вашому організму тільки користь.